KH-3947 Patelnia grillowa ceramiczna 24x24 cm

KH-3948

Nowy produkt

KH-3947 Patelnia grillowa ceramiczna 24x24 cm

Więcej szczegółów

32,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

PATELNIA CERAMICZNA  24x24cm

KH-3947

Wykonanie: ANODOWANE ALUMINIUM Z POWŁOKĄ CERAMICZNĄ

- Powłoka odporna na temperatury do 450 stopni C.

- Powłoka ceramiczna  odporna  na zarysowania

- Używaj przyborów z tworzywa sztucznego lub drewna

- Wygodna w użytkowaniu i łatwa do mycia

- Bezpieczne w zmywarkach automatycznych

- Rozmiar: 24 x 24 cm

Kolor: czerwony

Czym wyróżnia się patelnia grillowa?

Na zwykłej patelni szybko usmażymy kotlety czy ryby, jednak zanim przełożymy potrawę na talerz, zwykle trzeba odsączyć z niej nadmiar tłuszczu. Mając model grillowy, możemy uniknąć tego problemu, na co wpływa specjalne, prążkowane dno. Podczas przyrządzania posiłku nadmiar oleju spływa ze smażonych składników, w efekcie czego danie jest soczyste, ale ma mniej kalorii. Wielu dietetyków podkreśla, że grillowanie to jedna z najzdrowszych form termicznej obróbki żywności, dlatego nie musimy się martwić, że potrawy z patelni nie są zdrowe ani lekkostrawne.

Dno patelni grillowej jest grube, a kiedy się nagrzeje, oddaje ciepło równomiernie i niezbyt szybko. To powoduje, że możemy idealnie wysmażyć mięso, unikając przy tym przypalenia go.

Wady patelni grillowej

Patelnie grillowe zazwyczaj nie nadają się do mycia w zmywarce, dotyczy to w szczególności modeli z powłoką ceramiczną i teflonową. Oznacza to, że musimy ręcznie zmywać nadmiar tłuszczu pozostałego po gotowaniu, co nie należy do najprzyjemniejszych i najprostszych czynności. Poza tym do smażenia powinniśmy używać łopatek z silikonu lub drewna, aby nie uszkodzić patelni. Jeśli zarysujemy powłokę teflonową, produkt będzie nadawał się do wyrzucenia, gdyż w czasie gotowania będzie wydzielał toksyczne substancje, które są uznawane za rakotwórcze.